Polityka Prywatności SCO-PAK S.A.
PL EN
tektura2,3 i 5
warstwowa
opakowaniakartony klapowe
i fasonowe
papierdo wyrobu tektury
i opakowań
tekstura "plaster miodu"idealna jako lekki
wypełniacz
kątownikido zabezpieczeń
i transportu materiałów

Rynek

Opis rynku, na którym działa SCO-PAK S.A., wraz z określeniem pozycji Spółki na tym rynku.

W Polsce rynek papieru, tektury falistej i opakowań z tektury jest drugim co do wielkości sektorem branży opakowaniowej, po sektorze opakowań z tworzyw sztucznych. Zużycie papieru do celów opakowaniowych systematycznie wzrasta, w Polsce ok.10% rocznie. Tektura falista stanowi  główny surowiec do produkcji opakowań zbiorczych i transportowych jak też jednostkowych (mikrofala).Głównym walorem papieru, tektury falistej i opakowań z tektury jest fakt, że powstają z biorozkładowalnych i ogólnie dostępnych surowców roślinnych. Zdaniem ekspertów w najbliższych latach może rozwinąć się trend stopniowego przechodzenia od opakowań   wykonanych z tworzyw sztucznych na papierowe, gdyż sektor opakowań papierowych jest postrzegany jako bardziej ekologiczny.Polska jest obecnie jednym z największych rynków tektury i opakowań., pod względem wielkości produkcji zajmuje szóstą pozycję w Europie.

Spółka SCO-PAK S.A. ma również udział w tym rynku. Posiada nowoczesny park maszynowy, doświadczoną załogę i moce produkcyjne. Sukcesywnie rozbudowuje i modernizuje swoje przedsiębiorstwo. Zdolności produkcyjne parku maszynowego plasują Spółkę w grupie średnich producentów w branży papierniczej. Wybudowanie linii papierniczej, pozwoliło Spółce zabezpieczyć papier do wyrobu tektury falistej i opakowań. Działalność Spółki głównie skupia się na rynku krajowym i ukierunkowana jest na zaspokajanie potrzeb klientów z sektorów; producenci tektury i opakowań z tektury, przemysł meblowy, przemysł spożywczy, przemysł chemiczny, przemysł obuwniczy, przemysł odzieżowy. Dział Przygotowania Produkcji Spółki pomaga klientom dobrać odpowiednią tekturę w taki sposób, aby projektowane opakowanie było ekonomiczne, wytrzymałe, funkcjonalne i estetyczne. Dzięki wieloletniej obecności na rynku, Spółka zdobyła stałych klientów i jest w stanie konkurować na poziomie europejskim. 

Kontakt

Scopak

BIURO OBSŁUGI KLIENTA
SCO-PAK S.A.
ul. Wojsławicka 7
22-100 Chełm
Telefon: 82 563 92 78
Telefon: 603 534 776
NIP: 563-15-88-270
REGON: 110150964

info@scopak.com.pl info@scopak.com.pl sprzedaz@scopak.com.pl sprzedaz@scopak.com.pl kadry@scopak.com.pl kadry@scopak.com.pl